Protokół VI/03

Protokół Nr VI/03
z VI Sesji Rady Powiatu w Augustowie
z dnia 31 marca 2003 r.

Ad. pkt. 1) - Otwarcie obrad.

O godz. 10.05 w sali konferencyjnej Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie Roman Krzyżopolski Przewodniczący Rady Powiatu otworzył obrady VI Sesji Rady Powiatu w Augustowie. Powitał przybyłych na sesję radnych, zaproszonych gości, naczelników wydziałów Starostwa Powiatowego i podległych jednostek organizacyjnych (lista zaproszonych gości stanowi załącznik nr 1 do protokołu):

- Franciszka Wiśniewskiego - Starostę Augustowskiego,

- Jarosława Szlaszyńskiego - Wicestarostę Augustowskiego,

- Andrzeja Krzywickiego - Kierownika Powiatowego Urzędu Pracy w Augustowie,

- Edwarda Hiero - Kierownika Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie,

- Bogdana Dyjuka - Dyrektora Augustowskiego Centrum Edukacyjnego,

- Annę Urban - Kierownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Augustowie,

- Zdzisława Wasilewskiego - p.o. kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Augustowie,

- Roberta Ziembę - Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego,

- Marka Pirsztuka - Powiatowego Lekarza Weterynarii,

- Krystynę Wilczewską - Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie,

- Bożennę Łukaszewicz - Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie,

- Jarosława Kwietnia - Dyrektora Bursy Międzyszkolnej w Augustowie,

- Mirosława Krakowskiego- Skarbnika Powiatu,

- Bogdana Grabowego - Naczelnika Wydziału Architektury i Budownictwa,

- Antoniego Dębowskiego - Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego,

- Grzegorza Dadurę - Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska,

- Barbarę Łoboda - Sekretarza Powiatu,

- Sylwię Pieńczykowską - Naczelnika Wydziału Organizacyjno - Prawnego,

- Red. Renatę Metelicką i innych przedstawicieli mediów,

- Radcę prawnego Michała Hintertan oraz przybyłych na sesję mieszkańców Augustowa.

Ad. pkt. 2) - Przyjęcie porządku obrad.

Roman Krzyżopolski Przewodniczący Rady Powiatu w Augustowie stwierdził, iż zgodnie z podpisaną listą obecności w sesji bierze udział 16 radnych, więc obrady są prawomocne (zał. nr 2 do protokołu). Powiedział, że radni wraz z materiałami na sesję otrzymali proponowany porządek obrad (zał. nr 3 do protokołu). Następnie zapytał, czy ktoś z radnych ma uwagi lub propozycje do przedłożonego porządku obrad VI sesji Rady.

Radny Mirosław Kruszewski stwierdził, że tytuł uchwały w pkt 13 porządku obrad tj. "Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania Zarządu Powiatu zmierzających do udzielenia poręczenia kredytu na bieżącą działalność SP ZOZ w Augustowie" należy w inny sposób sformułować.

Przewodniczący Rady Powiatu poinformował, że w wyniku przeprowadzonej dyskusji proponuje się zmianę zapisu w tytule uchwały w następującym brzmieniu - "Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania Zarządu Powiatu zmierzających do udzielenia poręczenia kredytu na spłatę zobowiązań SP ZOZ w Augustowie"

Innych propozycji do porządku obrad nie zgłoszono.

W głosowaniu jawnym za przyjęciem porządku obrad VI Sesji Rady Powiatu z uwzględnieniem zmiany w tytule uchwały w pkt 13 - "Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania Zarządu Powiatu zmierzających do udzielenia poręczenia kredytu na spłatę zobowiązań SP ZOZ w Augustowie" głosowało 16 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Na salę obrad weszła radna Barbara Wierzbicka.

Ad. pkt. 3) - Sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu w Augustowie.

Na salę obrad wszedł radny Stanisław Sokołowski.

Franciszek Wiśniewski przedstawił sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu za okres od 07 do 27 marca 2003 roku (zał. nr 4 do protokołu).

Do przedłożonego sprawozdania nie zgłoszono żadnych pytań.

Roman Krzyżopolski Przewodniczący Rady Powiatu podziękował Przewodniczącemu Zarządu Powiatu za złożenie sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu w Augustowie.

Ad. pkt. 4) - Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu.

Przewodniczący Rady Powiatu powiedział, że zgodnie z art. 12 a ust. 3 ustawy z dnia 14 marca 1985 roku o Inspekcji Sanitarnej, Rada Powiatu przynajmniej raz na rok rozpatruje informację właściwego inspektora sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu. Następnie poprosił o zabranie głosu Roberta Ziembę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Robert Ziemba Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego i epidemiologicznego powiatu za 2002 rok (załącznik nr 5 do protokołu).

Do przedłożonej informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu nie zgłoszono żadnych pytań.

Roman Krzyżopolski Przewodniczący Rady Powiatu podziękował Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu za przedstawienie informacji.

Ad. pkt. 5) - Informacja Powiatowego Inspektora Weterynarii o stanie bezpieczeństwa sanitarno - weterynaryjnego powiatu.

Roman Krzyżopolski poprosił Marka Pirsztuka Powiatowego Lekarza Weterynarii o przedstawienie informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarno - weterynaryjnego powiatu.

Marek Pirsztuk Powiatowy Lekarz Weterynarii przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa sanitarno - weterynaryjnego powiatu oraz działalności Powiatowego Inspektoratu Weterynarii za 2002 rok (załącznik nr 6 do protokołu).

Przewodniczący Rady Powiatu podziękował Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii za złożenie sprawozdania.

Radny Witold Naumowicz zapytał, czy Inspektorat podejmuje jakieś działania w przypadku zwierząt padłych, czy też powinien zajmować się tym hodowca.

Marek Pirsztuk wyjaśnił, że przepisy ustaw o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, o odpadach nietoksycznych, o ochronie środowiska oraz o Inspekcji Weterynaryjnej, nakładają na gminy obowiązek zorganizowania właściwych punktów zbierania padliny, a następnie utylizacji tego materiału. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na podstawie art. 23 c ustawy o ARiMR otrzymała od Ministra Rolnictwa polecenie wdrożenia systemu zbierania zwierząt padłych. Dlatego też po uzgodnieniu tej kwestii obowiązki samorządów gminnych w przedmiotowym zakresie mogłaby realizować Agencja, która ponosiłaby część kosztów związanych ze zbiórką zwierząt padłych. Pozostałe koszty zaś ponosiłaby gmina lub rolnicy. Zgodnie z przepisami każdy przypadek padnięcia zwierzęcia powinien być zgłoszony przez hodowcę lekarzowi weterynarii oraz poddany badaniu, jednakże obowiązek ten realizowany jest w minimalnym zakresie. Następnie Powiatowy Lekarz Weterynarii wydaje decyzję o utylizacji padliny poprzez zakopanie przy zachowaniu odpowiednich warunków.

Radny Marek Chodorski zapytał, jakie koszty związane z badaniem padłej sztuki przez Inspektorat musi ponieść producent.

Marek Pirsztuk wyjaśnił, że w związku z badaniem hodowca nie ponosi żadnych kosztów, gdyż w przypadku chorób zakaźnych pokrywane jest to ze środków Inspekcji. Natomiast pewne koszty mogą być związane np. z wykopaniem dołu.

Ad. pkt. 6) - Sprawozdanie z działalności Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

Na salę obrad wszedł radny Adam Medykiewicz, w związku z czym Rada Powiatu obraduje w pełnym składzie (19 radnych).

Przewodniczący Rady Powiatu powiedział, że zgodnie z art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o ochronie konkurencji i konsumentów Rzecznik Konsumentów w terminie do dnia 31 marca każdego roku przedkłada Radzie Powiatu do zatwierdzenia roczne sprawozdanie ze swojej działalności w roku poprzednim. Następnie poprosił Jarosława Szlaszyńskiego Powiatowego Rzecznika Konsumentów o złożenie sprawozdania z działalności.

Jarosław Szlaszyński Powiatowy Rzecznik Konsumentów przedstawił sprawozdanie z działalności za 2002 rok (załącznik nr 7 do protokołu).

Do przedłożonego sprawozdania nie zgłoszono żadnych pytań.

Przewodniczący Rady Powiatu podziękował Jarosławowi Szlaszyńskiemu za złożenie sprawozdania i stwierdził, że Rada Powiatu przyjęła roczne sprawozdanie z działalności Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

Ad. pkt. 7) - Interpelacje radnych.

Nie zgłoszono żadnych interpelacji radnych.

Ad. pkt. 8) - Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Centrum Kształcenia Praktycznego w Augustowie.

Jarosław Szlaszyński Wicestarosta Augustowski powiedział, że temat likwidacji Centrum Kształcenia Praktycznego był omawiany przy podejmowaniu przez Radę Powiatu uchwały intencyjnej w sprawie podjęcia działań zmierzających do likwidacji CKP. Uchwała ta w dniu 5 marca br. została pozytywnie zaopiniowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Dlatego też Rada Powiatu może zgodnie z prawem podjąć uchwałę o likwidacji placówki. Centrum Kształcenia Praktycznego zostało utworzone z dniem 1 stycznia 2000 roku w celu prowadzenia zajęć praktycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, edukacji ustawicznej i kursów. Liczba uczniów korzystających z zajęć prowadzonych przez CKP ulegała zmniejszeniu z 870 w roku szkolnym 1999/2000, 615 w roku 2000/2001, 480 uczniów w roku szkolnym 2001/2002, aż do 250 w roku szkolnym 2002/2003. Przewiduje się, że w roku szkolnym 2003/2004 z praktycznej nauki zawodu korzystałoby około 100 uczniów. Ponadto zmniejszające się zainteresowanie kształceniem zawodowym oraz nieustabilizowana sytuacja w zakresie finansowania CKP skłoniła Zarząd Powiatu do skierowania pod obrady Rady Powiatu projektu uchwały w sprawie likwidacji placówki. Po podjęciu przez Radę Powiatu uchwały w tej sprawie dyrektor CKP przedstawi plan likwidacji placówki, z którego będą wynikały dalsze działania .

Przewodniczący Rady Powiatu poprosił radną Krystynę Grajewską o przedstawienie opinii Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki.

Radna Krystyna Grajewska Przewodnicząca Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki poinformowała, że komisja na posiedzeniu w dniu 21 marca br. zapoznała się i pozytywnie zaopiniowała wszystkie projekty uchwał dotyczące spraw oświatowych, które zostały ujęte w porządku sesji (opinia komisji stanowi załącznik nr 8 do protokołu). Poinformowała, że w związku z wątpliwościami dotyczącymi funkcjonowania szkół w małych miejscowościach jak np. Lipsk czy Bargłów Kościelny, w planie pracy komisji ujęto zapis dotyczący zapoznania się z warunkami technicznymi, wyposażeniem, kadrą pedagogiczną itp. w takich szkołach.

Do przedłożonego projektu uchwały nie zgłoszono żadnych pytań.

W głosowaniu jawnym za podjęciem uchwały w sprawie likwidacji Centrum Kształcenia Praktycznego w Augustowie głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchwałą Nr 39/VI/03 Rada Powiatu w Augustowie podjęła decyzję o likwidacji Centrum Kształcenia Praktycznego w Augustowie.

Ad. pkt. 9) - Podjęcie uchwały w sprawie założenia III Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie, ul. Tytoniowa 6 i włączenia do Zespołu Szkół Technicznych im. Gen. I. Prądzyńskiego w Augustowie, ul. Tytoniowa 6.

Jarosław Szlaszyński Wicestarosta Augustowski omówił projekty uchwał ujęte w kolejności w porządku obrad sesji tj. w sprawie założenia III Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie, ul. Tytoniowa 6 i włączenia do Zespołu Szkół Technicznych im. Gen. I. Prądzyńskiego w Augustowie, ul. Tytoniowa 6; w sprawie założenia Liceum Profilowanego w Lipsku i włączenia do Zespołu Szkół w Lipsku oraz w sprawie zmiany uchwały Nr 250/XXXV/2002 z dnia 30 stycznia 2002 r. w sprawie ustalenia i ogłoszenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych. W związku ze zmniejszeniem zainteresowania kształceniem w szkołach zawodowych, Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Technicznych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, wystąpiła z wnioskiem o utworzenie III Liceum Ogólnokształcącego. Natomiast zamiar utworzenia jednego oddziału o profilu ekonomicznym w Lipsku jest podyktowany chęcią "przejęcia" młodzieży z Lipska, która z pewnością podjęłaby naukę w Dąbrowie Białostockiej. Projekty uchwał w sprawie utworzenia szkół zostały pozytywnie zaopiniowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Natomiast uchwała dotycząca zmiany planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych jest wynikiem podjęcia uchwał o utworzeniu nowych szkół.

Do przedłożonego projektu uchwały nie zgłoszono żadnych pytań.

W głosowaniu jawnym za podjęciem uchwały w sprawie założenia III Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie, ul. Tytoniowa 6 i włączenia do Zespołu Szkół Technicznych im. Gen. I. Prądzyńskiego w Augustowie, ul. Tytoniowa 6, głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchwałą nr 40/VI/03 Rada Powiatu w Augustowie podjęła decyzję o założeniu III Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie, ul. Tytoniowa 6 i włączeniu do Zespołu Szkół Technicznych im. Gen. I. Prądzyńskiego w Augustowie, ul. Tytoniowa 6.

Ad. pkt. 10) - Podjęcie uchwały w sprawie założenia Liceum Profilowanego w Lipsku i włączenia w skład Zespołu Szkół w Lipsku.

Do w/w projektu uchwały nie zgłoszono żadnych pytań.

W głosowaniu jawnym za podjęciem uchwały w sprawie założenia Liceum Profilowanego w Lipsku i włączenia do Zespołu Szkół w Lipsku głosowało 18 radnych, nikt nie był przeciwny, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Uchwałą Nr 41/VI/03 Rada Powiatu w Augustowie podjęła decyzję o utworzeniu Liceum Profilowanego w Lipsku i włączeniu do Zespołu Szkół w Lipsku.

Ad. pkt. 11) - Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr 250/XXXV/2002 Rady Powiatu w Augustowie z dnia 30 stycznia 2002 r. w sprawie ustalenia i ogłoszenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych.

Do przedłożonego projektu uchwały nie zgłoszono żadnych pytań.

W głosowaniu jawnym za podjęciem uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr 250/XXXV/2002 Rady Powiatu w Augustowie z dnia 30 stycznia 2002 r. w sprawie ustalenia i ogłoszenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych, głosowało 18 radnych, nikt nie był przeciwny, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Uchwałą Nr 42/VI/03 Rada Powiatu w Augustowie zmieniła uchwałę Nr 250/XXXV/2002 Rady Powiatu w Augustowie z dnia 30 stycznia 2002 r. w sprawie ustalenia i ogłoszenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych.

Ad. pkt. 12) - Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia woli prowadzenia przez powiat augustowski liceum plastycznego w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie.

Jarosław Szlaszyński Wicestarosta Augustowski poinformował, że Rada Pedagogiczna Augustowskiego Centrum Edukacyjnego wystąpiła z wnioskiem o utworzenie liceum plastycznego. Szkoła posiada odpowiednią bazę oraz kadrę pedagogiczną do prowadzenia zajęć zarówno ogólnokształcących jak i artystycznych. Prowadzenie tego rodzaju szkoły wymaga złożenia wniosku o jej utworzenie oraz podpisania stosowanego porozumienia z Ministrem Kultury.

Radny Czesław Warakomski zapytał, jaką liczbę oddziałów planuje się otworzyć w liceum plastycznym.

Radna Barbara Wierzbicka poprosiła o przedstawienie informacji na temat kadry pedagogicznej, która miałaby prowadzić zajęcia.

Bogdan Dyjuk Dyrektor Augustowskiego Centrum Edukacyjnego powiedział, że w liceum planuje się utworzenie jednego oddziału. Kadrę liceum będą tworzyli nauczyciele mający przygotowanie do prowadzenia zajęć artystycznych, takich jak - historia sztuki, podstawy fotografii i filmu, rzeźba i malarstwo, projektowanie, kompozycja, rysunek. W powiecie augustowskim jest wiele osób, które mają odpowiednie przygotowanie, dlatego też nie będzie problemów z obsadą kadry pedagogicznej.

W głosowaniu jawnym za podjęciem uchwały w sprawie wyrażenia woli prowadzenia przez powiat augustowski liceum plastycznego w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie, głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchwałą Nr 43/VI/03 Rada Powiatu w Augustowie wyraziła wolę prowadzenia przez powiat augustowski liceum plastycznego w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie.

Ad. pkt. 13) - Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania Zarządu Powiatu zmierzających do udzielenia poręczenia kredytu na spłatę zobowiązań SP ZOZ w Augustowie.

Franciszek Wiśniewski Starosta Augustowski poinformował radnych o tematach związanych ze służbą zdrowia, omawianych podczas spotkania "okrągłego stołu". Do krajowej sieci szpitali wejdą tylko te zakłady opieki zdrowotnej, które mają największą liczbę oddziałów.

Stwierdził, że podjęcie uchwały pozwoli na uniknięcie wysokich kosztów związanych z odsetkami oraz kosztów komorniczych. Upoważni również Zarząd do wszczęcia procedury zmierzającej do udzielenia poręczenia kredytu, tj. wyłonienia banku, określenia warunków spłaty kredytu.

Przewodniczący Rady Powiatu poprosił Witolda Naumowicza o przedstawienie opinii Komisji Budżetu i Finansów w sprawie projektu uchwały.

Witold Naumowicz Przewodniczący Komisji poinformował, że na posiedzeniu w dniu 27 marca br. Komisja Budżetu i Finansów po przeanalizowaniu projektu uchwały, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała udzielenie przez powiat poręczenia kredytu, planowanego do zaciągnięcia przez SP ZOZ, w wysokości nie przekraczającej 5 milionów zł (opinia komisji stanowi załącznik nr 9 do protokołu).

Do przedłożonego projektu uchwały nie zgłoszono żadnych pytań.

W głosowaniu jawnym za podjęciem uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania Zarządu Powiatu zmierzających do udzielenia poręczenia kredytu na spłatę zobowiązań SP ZOZ w Augustowie, głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchwałą Nr 44/VI/03 Rada Powiatu w Augustowie ustaliła kierunki działania Zarządu Powiatu zmierzające do udzielenia poręczenia kredytu na spłatę zobowiązań SP ZOZ w Augustowie.

Franciszek Wiśniewski Starosta Augustowski podziękował za jednomyślność radnych w podjęciu uchwały. Stwierdził, że jest to wyraz poparcia dla Zarządu Powiatu przy realizacji zaplanowanych działań

Przewodniczący Rady Powiatu ogłosił 15 minut przerwy o obradach.

Po wznowieniu obrad przystąpiono do realizacji kolejnych punktów porządku obrad VI sesji Rady Powiatu w Augustowie.

W związku z pytaniami kierowanymi przez radnych do Powiatowego Lekarza Weterynarii podczas przerwy w obradach, Przewodniczący Rady poprosił o zabranie głosu Marka Pirsztuka.

Marek Pirsztuk poinformował, że wszystkie sztuki bydła powyżej 12 miesiąca życia, przeznaczane do uboju, są poddawane badaniom na obecność BSE. Mięso nie może trafić do obiegu handlowego bez uzyskania wyniku badania. Ponadto żadne produkty spożywcze nie mogą być dopuszczone do sprzedaży bez badań mikrobiologicznych.

Ad. pkt. 14) - Podjęcie uchwał w sprawie zmiany:

- regulaminu działania Rady Powiatu;

- regulaminu działania Zarządu Powiatu w Augustowie;

- regulaminu działania Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Augustowie

Przewodniczący Rady Powiatu powiedział, że w związku ze zmianą Statutu Powiatu Augustowskiego konieczne jest dostosowanie treści regulaminów działania Rady Powiatu, Zarządu Powiatu oraz Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu do obowiązujących przepisów. Zgodnie z zapisami Statutu Powiatu w § 12 ust. 10, w § 53 ust. 5 i w § 36 ust. 6 organizację i zasady funkcjonowania Rady Powiatu, Zarządu Powiatu i Komisji Rewizyjnej określają odpowiednio regulaminy działania Rady Powiatu, Zarządu Powiatu i Komisji Rewizyjnej, uchwalane przez Radę Powiatu. Następnie poprosił o zabranie głosu radną Krystynę Grajewską Przewodniczącą Komisji Regulaminowej.

Krystyna Grajewska poinformowała, że doraźna komisja Regulaminowa na posiedzeniu w dniu 11 marca dokonała szczegółowej analizy regulaminów działania Rady Powiatu, Zarządu Powiatu i Komisji Rewizyjnej oraz opracowała w formie projektów uchwał propozycje zmian w ich treści. Proponowane zmiany zostały pozytywnie zaopiniowane przez wszystkich członków komisji, a radni otrzymali je wraz z uzasadnieniem w materiałach na sesję.

Doprzedłożonych projektów uchwał nie zgłoszono żadnych pytań.

W głosowaniu jawnym za podjęciem uchwały w sprawie zmiany regulaminu działania Rady Powiatu głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchwałą Nr 45/VI/03 Rada Powiatu w Augustowie zmieniła regulamin działania Rady Powiatu.

W głosowaniu jawnym za podjęciem uchwały w sprawie zmiany regulaminu działania Zarządu Powiatu w Augustowie głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchwałą Nr 46/VI/03 Rada Powiatu w Augustowie dokonała zmiany regulaminu działania Zarządu Powiatu w Augustowie.

W głosowaniu jawnym za podjęciem uchwały w sprawie zmiany regulaminu działania Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Augustowie, głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchwałą Nr 47/VI/03 Rada Powiatu w Augustowie dokonała zmiany regulaminu działania Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Augustowie.

Ad. pkt. 15) - Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr 194/XXVII/2001 Rady Powiatu w Augustowie z dnia 29 maja 2001 r. w sprawie przystąpienia Powiatu Augustowskiego do Augustowskiej Organizacji Turystycznej.

Jarosław Szlaszyński Wicestarosta Augustowski powiedział, że w dniu 29 maja 2001 roku Powiat Augustowski przystąpił do Augustowskiej Organizacji Turystycznej, w której był reprezentowany przez trzy osoby. W związku z upływem kadencji Rady Powiatu konieczna jest aktualizacja zapisu § 3 uchwały poprzez wybór nowych przedstawicieli powiatu augustowskiego w AOT. Zarząd Powiatu proponuje wybór trzech reprezentantów - Romana Krzyżopolskiego, Jarosława Szlaszyńskiego oraz Małgorzaty Mikos - Pełnomocnika ds. Promocji, Rozwoju Powiatu i Integracji Europejskiej. Projekt uchwały w tej sprawie został jednogłośnie pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Augustowie (opinia komisji stanowi załącznik nr 10 do protokołu).

Do przedstawionego projektu uchwały nie zgłoszono żadnych pytań.

W głosowaniu jawnym za podjęciem uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr 194/XXVII/2001 Rady Powiatu w Augustowie z dnia 29 maja 2001 r. w sprawie przystąpienia Powiatu Augustowskiego do Augustowskiej Organizacji Turystycznej, głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchwałą Nr 48/VI/03 Rada Powiatu w Augustowie dokonała zmiany uchwały Nr 194/XXVII/2001 Rady Powiatu w Augustowie z dnia 29 maja 2001 r. w sprawie przystąpienia Powiatu Augustowskiego do Augustowskiej Organizacji Turystycznej.

Ad. pkt. 16) - Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Augustowie.

Roman Krzyżopolski Przewodniczący Rady Powiatu powiedział, że zgodnie z § 44 ust. 2 Statutu Powiatu Augustowskiego - "Komisja stała działa zgodnie z planem pracy zatwierdzonym przez Radę".

Radna Krystyna Grajewska powiedziała, że Komisja Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki opracowując plan pracy na 2003 rok uwzględniła zadania o najbardziej istotnym znaczeniu. Plan pracy obejmuje również zadania zaplanowane na I kwartał bieżącego roku, które zostały w większości zrealizowane.

Do przedłożonego projektu uchwały nie zgłoszono żadnych pytań.

W głosowaniu jawnym za podjęciem uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Augustowie głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchwałą Nr 49/VI/03 Rada Powiatu w Augustowie zatwierdziła plan pracy Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Augustowie.

Ad. pkt. 17) - Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Budownictwa i Dróg, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Leśnictwa i Rolnictwa Rady Powiatu w Augustowie.

Radny Józef Bućko powiedział, że członkowie Komisji Budownictwa i Dróg, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Leśnictwa i Rolnictwa jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali plan pracy na 2003 rok, który radni otrzymali w materiałach na sesję. Plan pracy obejmuje sprawy bieżące, które będą kierowane pod obrady komisji przez Przewodniczącego Rady i Zarząd Powiatu.

Do przedłożonego projektu uchwały nie zgłoszono żadnych pytań.

W głosowaniu jawnym za podjęciem uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Budownictwa i Dróg, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Leśnictwa i Rolnictwa Rady Powiatu w Augustowie głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchwałą Nr 50/VI/03 Rada Powiatu w Augustowie zatwierdziła plan pracy Komisji Budownictwa i Dróg, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Leśnictwa i Rolnictwa Rady Powiatu w Augustowie.

Ad. pkt. 18) - Odpowiedzi na interpelacje radnych.

Nie zgłoszono żadnych interpelacji radnych, w związku z czym nie udzielono na nie odpowiedzi.

Ad. pkt. 19) - Przyjęcie protokołu z obrad V Sesji Rady Powiatu w Augustowie z dn. 3 marca 2003 r.

Roman Krzyżopolski Przewodniczący Rady Powiatu powiedział, że protokół z obrad V sesji Rady Powiatu z dnia 3 marca br. był wyłożony do wglądu w Wydziale Organizacyjno - Prawnym Starostwa Powiatowego i podczas dzisiejszych obrad. Zapytał, czy ktoś ma uwagi lub zastrzeżenia do treści protokołu.

Żadnych uwag nie zgłoszono.

W głosowaniu jawnym za przyjęciem protokołu z obrad V Sesji Rady Powiatu w Augustowie z dn. 3 marca 2003 r. głosowało 18 radnych, nikt nie był przeciwny, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Ad. pkt. 20) - Wolne wnioski i zapytania radnych.

Roman Krzyżopolski Przewodniczący Rady Powiatu przypomniał, że w dniu dzisiejszym tj. 31 marca upływa ustawowy termin, do którego radny powinien zaprzestać prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia powiatu, natomiast członek zarządu powinien zaprzestać prowadzenia działalności gospodarczej oraz zrzec się stanowiska, funkcji m. in. w spółkach prawa handlowego, a także zbyć akcje i udziały w przypadkach określonych ustawą o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Poinformował również, że radni podczas obrad otrzymali formularze oświadczeń majątkowych, które powinny być złożone do 30 kwietnia wraz z kopią PIT w dwóch egzemplarzach. Poprosił o terminowe wypełnienie przez radnych tego obowiązku. Następnie odczytał pismo skierowane przez posła Krzysztofa Jurgiela do Krzysztofa Janika Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz odpowiedź udzieloną przez Podsekretarza Stanu w MSWiA Jerzego Mazurka w sprawie uruchomienia przejścia granicznego w Lipszczanach (załącznik nr 11 do protokołu). Przewodniczący stwierdził, że sprawą tą powinni zająć się parlamentarzyści, szczególnie wchodzący w skład Zespołu ds. Zagospodarowania Granicy Państwowej.

Radny Adam Medykiewicz zgłosił wniosek o ponowne wystąpienie do parlamentarzystów z terenu Województwa Podlaskiego z prośbą o podjęcie działań zmierzających do uruchomienia przejścia granicznego dla ruchu osobowego w Lipszczanach.

Innych wniosków i zapytań nie zgłoszono.

Ad. pkt. 21) - Zakończenie obrad.

Roman Krzyżopolski Przewodniczący Rady Powiatu w Augustowie o godz. 12.15 podziękował radnym i zaproszonym gościom za udział w obradach oraz w związku z wyczerpaniem przyjętego porządku posiedzenia zamknął obrady VI Sesji Rady Powiatu w Augustowie.

PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU W AUGUSTOWIE
Roman Krzyżopolski

Protokół sporządziła:
Dorota Wiszniewska

Załączniki do protokołu Nr VI/03:

(do wglądu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Augustowie, ul.3-go Maja 29, w godzinach pracy urzędu)

1) Lista zaproszonych gości,

2) Lista obecności radnych,

3) Porządek obrad VI Sesji Rady Powiatu w Augustowie,

4) Sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu za okres od 7 do 27 marca 2003 r.,

5) Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu,

6) Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii o stanie bezpieczeństwa sanitarno - weterynaryjnego powiatu;

7) Sprawozdanie z działalności Powiatowego Rzecznika Konsumentów za 2002 rok;

8) Opinia Nr 1/03 Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki;

9) Opinia nr 4/03 Komisji Budżetu i Finansów;

10) Opinia Nr 2/03 Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki;

11) Pismo dotyczące przejścia granicznego w Lipszczanach skierowane do posła Krzysztofa Jurgiela przez Podsekretarza Stanu w MSWiA.

12) Uchwały podjęte podczas obrad VI Sesji Rady Powiatu w Augustowie.

Metryka strony

Udostępniający: Samorząd Powiatu Augustowskiego

Wytwarzający/odpowiadający: Jan Redaktor

Wprowadzający: Jan Redaktor

Data wprowadzenia: 2003-08-28

Data modyfikacji: 2003-08-28

Opublikował: Jan Redaktor

Data publikacji: 2003-08-28