Protokół Nr 1/10

Protokół Nr I/10
z I sesji Rady Powiatu w Augustowie
z dnia 1 grudnia 2010r.


Ad. pkt l - Otwarcie Sesji .
I sesja Rady Powiatu w Augustowie IV kadencji rozpoczęła się o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie przy ul. Brzostowskiego 2. Obrady otworzył Przewodniczący obrad Radny Senior Władysław Rukściński, który powitał przybyłych na sesję radnych, naczelników wydziałów Starostwa Powiatowego, dyrektorów i kierowników powiatowych jednostek organizacyjnych, służb, inspekcji i straży, przedstawicieli mediów lokalnych (lista zaproszonych gości stanowi załącznik nr 1 do protokołu).
Przewodniczący obrad Radny Senior Władysław Rukściński powiedział, że jest bardzo zaszczycony, że przypadł mu w udziale zaszczyt zaingurowanania dzisiejszej sesji. Podkreślił, że dołoży wszelkich starań, aby obrady do czasu wyboru Przewodniczącego Rady przebiegały sprawnie i zgodnie z prawem.

Ad. pkt 2 – Ślubowanie radnych.
Przewodniczący obrad Radny Senior Władysław Rukściński stwierdził, że zgodnie z §11 Statutu Powiatu Augustowskiego radny przed objęciem mandatu składa ślubowanie. Poinformował, że ślubowanie odbywa się w ten sposób, że po odczytaniu roty wywołani kolejno radni powstają i wypowiadają słowo ,,Ślubuję’’. Dodał, że ślubowanie może być złożone z dodaniem formuły: „Tak mi dopomóż Bóg’’.
Przewodniczący obrad Radny Senior Władysław Rukściński stwierdził, że odczyta treść ślubowania a następnie będzie wyczytywał z imienia i nazwiska radnych w kolejności alfabetycznej. Każdy wyczytany radny powstanie i złoży ślubowanie.
Radny Senior poprosił o powstanie radnych i odczytał treść ślubowania:
„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej".
Następnie radni wyczytywani przez Radnego Seniora Władysława Rukścińskiego złożyli ślubowanie w następującej kolejności:
1. Małgorzata Bielang,
2. Marek Dobkowski,
3. Sławomir Frąckiewicz,
4. Wiesław Jarmusik,
5. Michał Jeruć,
6. Roman Krzyżopolski ,
7. Lech Łępicki,
8. Adam Leszek Medykiewicz ,
9. Leszek Płoński,
10. Lilianna Ewa Polkowska,
11. Elżbieta Pszczoła,
12. Władysław Rukściński,
13. Zenon Sieńko,
14. Jerzy Józef Szczytko,
15. Dariusz Jan Szkiłądź,
16. Jarosław Szlaszyński,
17. Marek Twardowski,
18. Franciszek Wiśniewski,
19. Andrzej Zarzecki.
Radny Senior podziękował radnym za złożenie ślubowania i stwierdził, że objęli oni mandaty radnych Rady Powiatu w Augustowie.

Ad. pkt 3 – Stwierdzenie prawomocności obrad.
Przewodniczący obrad Radny Senior Władysław Rukściński powiedział, że ustawowy skład Rady Powiatu wynosi 19 radnych. Zgodnie z podpisaną listą obecności w obradach dzisiejszej sesji bierze udział 19 radnych. Stwierdził, że Rada Powiatu w Augustowie może obradować i podejmować prawomocne uchwały. (lista radnych stanowi załącznik nr 2 do protokołu).

Ad. pkt 4 – Przedstawienie porządku obrad.
Radny Senior przypomniał, że otrzymany przez radnych porządek obrad został przygotowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu, poprzedniej kadencji. (porządek stanowi załącznik nr 3 do protokołu).
Następnie zwrócił się z zapytaniem, czy ktoś z radnych chce zgłosić wniosek o zmianę bądź uzupełnienie porządku obrad sesji.
Głos zabrał Radny Roman Krzyżopolski, który zawnioskował o uzupełnienie porządku obrad :
1. o wprowadzenie do porządku obrad po punkcie 6, punktu dotyczącego wyboru dwóch Wiceprzewodniczących Rady Powiatu,
2. o wprowadzenie do porządku obrad po punkcie 10, punktu dotyczącego wyboru składów Komisji Rady Powiatu.
Więcej wniosków nie zgłoszono.
Radny Senior poinformował, że w związku ze zgłoszonymi wnioskami zostaną one przegłosowane. Poinformował, że głosuje się przez podniesienie ręki.
Następnie poddał pod głosowanie wniosek Radnego Romana Krzyżopolskiego o uzupełnienie porządku obrad o punkt dotyczący wyboru dwóch Wiceprzewodniczących Rady Powiatu. Zaproponował ujęcie tego punktu jako 7 w porządku obrad. Odpowiednio zmianie uległaby numeracja kolejnych punktów porządku obrad.
Rada Powiatu w wyniku jawnego głosowania 19 głosami ,,za’’, przy braku głosów ,,przeciwnych’’, i braku głosów ,,wstrzymujących się’’ postanowiła wprowadzić do porządku obrad powyższy punkt.
Następnie poddał pod głosowanie kolejny wniosek Radnego Romana Krzyżopolskiego o uzupełnienie porządku obrad o punkt dotyczący wyboru składów Komisji Rady Powiatu. Zaproponował ujęcie tego punktu jako 11 w porządku obrad. Odpowiednio zmianie uległaby numeracja kolejnych punktów porządku obrad.
Rada Powiatu w wyniku jawnego głosowania 19 głosami ,,za’’, przy braku głosów ,,przeciwnych’’, i braku głosów ,,wstrzymujących się’’ postanowiła wprowadzić do porządku obrad powyższy punkt.
Następnie Przewodniczący obrad poddał pod głosowanie porządek obrad wraz z wprowadzonymi zmianami.
Rada Powiatu w wyniku głosowania 19 głosami ,,za’’, przy braku głosów ,,przeciwnych’’, i braku głosów ,,wstrzymujących się’’ przyjęła porządek obrad wraz z wprowadzonymi zmianami.
Radny Senior stwierdził, że Rada Powiatu przyjęła porządek obrad I – szej Sesji Rady Powiatu.

Ad. pkt 5 - Wybór Przewodniczącego Rady Powiatu.
Radny Senior Władysław Rukściński poinformował, że zgodnie z art. 14 Ustawy o samorządzie powiatowym Rada Powiatu wybiera ze swego grona Przewodniczącego Rady bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym.
Następnie przystąpiono do realizacji poszczególnych podpunktów dotyczących wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu zgodnie z przyjętym porządkiem.

pkt 5a)

Radny Senior poprosił o zgłaszanie kandydatów na stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu w Augustowie. Przypomniał, że zgłoszony kandydat powinien wyrazić zgodę na kandydowanie, w związku z czym każdorazowo będzie zwracał się do poszczególnych osób z zapytaniem w tej sprawie.
Radny Franciszek Wiśniewski zgłosił kandydaturę Radnego Romana Krzyżopolskiego na Przewodniczącego Rady Powiatu.
Radny Dariusz Szkiłądź zgłosił kandydaturę Radnej Małgorzaty Bielang.
Radny Leszek Płoński zgłosił kandydaturę Radnego Lecha Łępickiego stwierdzając, że Pan Lech Łępicki to osoba godna zaufania i podniesie rangę miasta Augustowa w naszym Powiecie.
Innych kandydatur nie zgłoszono.
Radny Senior zapytał, czy zgłoszeni radni wyrażają zgodę na kandydowanie na stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu.
Radna Małgorzata Bielang i Radny Roman Krzyżopolski wyrazili zgodę na kandydowanie na stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu, natomiast Radny Lech Łępicki nie wyraził zgody na kandydowanie.

pkt 5b)
Radny Senior Władysław Ruksciński zaproponował, aby Komisja Skrutacyjna składała się z trzech osób i zwrócił się z zapytaniem, czy są inne propozycje dotyczące składu liczbowego komisji.
W związku z tym, że nie zgłoszono innych propozycji, Radny Senior poddał pod głosowanie powołanie Komisji Skrutacyjnej w składzie trzyosobowym.
W wyniku jawnego głosowania Rada Powiatu jednomyślnie 19 głosami ,,za” ustaliła, że Komisja Skrutacyjna będzie składała się z trzech członków.
Radny Senior Władysław Ruksciński poprosił o zgłaszanie radnych do składu Komisji Skrutacyjnej, która przeprowadzi tajne głosowanie w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu.
Radny Adam Medykiewicz zgłosił Radnych Marka Dobkowskiego i Elżbietę Pszczoła.
Radny Leszek Płoński zgłosił Radnego Sławomira Frąckiewicza.
Innych kandydatur nie zgłoszono.
Radny Senior zwrócił się do zgłoszonych radnych z zapytaniem, czy wyrażają zgodę na kandydowanie do składu Komisji Skrutacyjnej. Wszystkie zgłoszone osoby zgodziły się.
Radny Senior poddał pod głosowanie powołanie Komisji Skrutacyjnej do składu, który został zaproponowany z ww. radnych.
W wyniku jawnego głosowania Rada Powiatu w Augustowie 19 głosami ,,za’’, przy braku głosów ,,przeciwnych’’ i braku głosów ,,wstrzymujących się” powołała Komisję Skrutacyjną do przeprowadzenia wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu w składzie:
- Marek Dobkowski,
- Elżbieta Pszczoła,
- Sławomir Frąckiewicz.
Radny Senior poprosił członków Komisji Skrutacyjnej o przystąpienie do pracy
i opracowanie zasad głosowania oraz przygotowanie kart do głosowania. Przypomniał, że członkowie Komisji Skrutacyjnej wybierają ze swego grona Przewodniczącego Komisji.

pkt 5c)
Radny Senior Władysław Ruksciński poprosił o prezentację zgłoszonych kandydatów na Przewodniczącego Rady Powiatu. Dodał, że sylwetkę kandydata może przedstawić on sam lub osoba, która go zgłosiła.
Radny Dariusz Szkiłądź przedstawił sylwetkę Radnej Małgorzaty Bielang. Powiedział, że jest to osoba doświadczona i godna, aby pełniła funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu. Podkreślił, że Radna Małgorzata Bielang pracuje drugą kadencję w Radzie Powiatu i jest wieloletnim dyrektorem szkoły. Podkreślił, że wierzy, że jest to osoba, która wpłynie, że Rada Powiatu będzie funkcjonowała sprawnie i obrady będą owocne i sprawiedliwe. Zaznaczył, że Radna będzie zwracała uwagę zarówno na rządzących, jak i na opozycję i będzie równo traktować wszystkie osoby, które pełnią funkcję radnych. Podkreślił, że Radna Małgorzata Bielang to doskonały kandydat na Przewodniczącego Rady Powiatu.
Następnie Radny Franciszek Wiśniewski przedstawił sylwetkę kandydata Radnego Romana Krzyżopolskiego kandydata na Przewodniczącego Rady Powiatu. Powiedział, że Radny Roman Krzyżopolski od dwóch kadencji był Przewodniczącym Rady Powiatu w Augustowie. To człowiek z wielkim doświadczeniem, gdyż pełnił funkcję dyrektora szkoły, następnie został kierownikiem Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Augustowie. To człowiek, który jest wielkim społecznikiem. Ponadto jest Przewodniczącym Komisji Antyalkoholowej w Augugustowie. Dodał, że Radny Roman Krzyżopolski jest również członkiem Rady Parafialnej w Parafii Jana Chrzciciela w Augustowie i to świadczy o tym, że jest otwarty na różne potrzeby ludzi i służy innym w różnych sytuacjach. Ponadto jest Przewodniczącym Rady Społecznej przy SP ZOZ w Augustowie.

pkt 5d)
Radny Władysław Ruksciński powiedział, że za chwilę Przewodniczący Komisji Skrutacyjnej przedstawi zasady głosowania, a następnie nastąpi procedura głosowania.
Radny Władysław Ruksciński udzielił głosu Przewodniczącej Komisji Skrutacyjnej Radnej Elżbiecie Pszczoła.
Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej Radna Elżbieta Pszczoła przedstawiła zasady głosowania w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu w Augustowie. (załącznik nr 4 do protokołu). Zasady te były następujące:
1. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym wybór Przewodniczącego Rady Powiatu w Augustowie następuje bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady Powiatu.
2. Karta do głosowania opatrzona jest pieczęcią Rady Powiatu w Augustowie oraz podpisami członków Komisji Skrutacyjnej.
3. Na karcie do głosowania w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu umieszczono nazwiska zgłoszonych kandydatów w kolejności alfabetycznej.
4. Radny głosuje poprzez postawienie znaku "X" przy nazwisku wybranego kandydata.
5. Postawienie znaku "X" więcej niż w jednej kratce powoduje nieważność głosu.
6. Niepostawienie znaku "X" w żadnej kratce oznacza wstrzymanie się od głosowania.
7. Radni wy czytywani z listy w porządku alfabetycznym przez członka Komisji Skrutacyjnej wrzucaj ą do urny wypełnione karty do głosowania.

Radny Senior dodał, że na sali obrad zostało wydzielone stanowisko do tajnego głosowania, przesłonięte parawanem. Radni wypełniają kartę do głosowania za przygotowanym parawanem a następnie wrzucają ją do urny.
Następnie przystąpiono do procedury głosowania.
Radni wyczytywani w kolejności alfabetycznej przez Przewodniczącą Komisji skrutacyjnej Panią Elżbietę Pszczoła podchodzili i otrzymywali kartę do głosowania a następnie oddawali głos za parawanem po czym wrzucali karty do urny.
Radny Senior Władysław Ruksciński ogłosił przerwę do czasu policzenia głosów przez Komisję Skrutacyjną.

Po policzeniu głosów przez Komisję Skrutacyjną Radny Senior Władysław Rukściński wznowił obrady i poprosił Komisję skrutacyjną o przedstawienie wyników głosowania.
Radna Elżbieta Pszczoła Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej odczytał treść protokołu Komisji Skrutacyjnej z przeprowadzonego tajnego głosowania w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu w Augustowie o następującej treści:
,,Komisja Skrutacyjna w składzie:
- Pszczoła Elżbieta - Przewodnicząca komisji,
- Dobkowski Marek - członek,
- Frąckiewicz Sławomir - członek
stwierdza, co następuje:
1. W obradach sesji Rady Powiatu według listy obecności bierze udział 19 radnych.
2. W głosowaniu tajnym wzięło udział 19 radnych.
3. Komisja stwierdza, że na 19 oddanych kart do głosowania w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu w Augustowie głosów ważnych oddano 19, nieważnych nie było, nikt nie wstrzymał się od głosu.
4. W wyniku tajnego głosowania za wyborem:
1) Małgorzaty Bielang głosowało 5 radnych,
2) Romana Krzyżopolskiego głosowało 14 radnych,
5. Wybór Przewodniczącego Rady Powiatu następuje bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady, która wynosi 10.
6. Komisja Skrutacyjna stwierdziła, że w wyniku tajnego głosowania Rada Powiatu w Augustowie bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady wybrała Pana Romana Krzyżopolskiego na Przewodniczącego Rady Powiatu w Augustowie”. (protokół podpisany przez członków komisji wraz z kartami do głosowania umieszczonymi w zaklejonej kopercie stanowi załącznik nr 5 do protokołu).

pkt 5e)
Radny Senior Władysław Rukściński stwierdził, że na podstawie protokołu Komisji Skrutacyjnej Rada Powiatu w Augustowie podjęła uchwałę w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu w Augustowie (uchwała nr 1/I/10 stanowi załącznik nr 6 do protokołu).
Następnie złożył gratulacje Radnemu Romanowi Krzyżopolskiemu w związku z wyborem na Przewodniczącego Rady Powiatu. Radny dodał, że ma nadzieję, że kadencja tej Rady Powiatu będzie przebiegała w dobrej atmosferze.
Radny Władysław Rukściński udzielił głosu Radnej Małgorzacie Bielang, która pogratulowała kontrkandydatowi tej funkcji i podziękowała również za przesłanie Radnego Seniora Władysława Rukścińskiego oraz za oddane na nią głosy.
Radny Roman Krzyżopolski podziękował wszystkim radnym, którzy oddali na niego głos. Ponadto podziękował Radnemu Seniorowi Władysławowi Rukścińskiemu za inaugurację dzisiejszej sesji.

Ad. pkt 6) - Przejęcie prowadzenia obrad przez Przewodniczącego Rady Powiatu od Radnego Seniora.
Radny Senior Władysław Rukściński przekazał dalsze prowadzenie obrad wybranemu Przewodniczącemu Rady Powiatu Romanowi Krzyżopolskiemu.

Ad. pkt 7) - Wybór Wiceprzewodniczących Rady Powiatu.
Przewodniczący Rady Powiatu Roman Krzyżopolski poinformował, że zgodnie ze Statutem Powiatu Augustowskiego Rada Powiatu wybiera ze swego grona jednego lub dwóch Wiceprzewodniczących bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.
Rozdano radnym projekt uchwały.
Przewodniczący Rady Powiatu poprosił radnych o zajęcie stanowiska w sprawie ustalenia liczby Wiceprzewodniczących Rady Powiatu, którzy zostaną wybrani.
Radny Franciszek Wiśniewski zaproponował wybór dwóch Wiceprzewodniczących Rady Powiatu zgodnie ze Statutem Powiatu Augustowskiego.
Radna Małgorzata Bielang zgłosiła wniosek w sprawie wyboru jednego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, gdyż uważa, że wybór dwóch Wiceprzewodniczących Rady Powiatu jest bezzasadny. Radna powiedziała, że swoje zdanie opiera na tym, że w poprzedniej kadencji przez okres 4 lat tylko jeden raz został wykorzystany jeden z Wiceprzewodniczących Rady Powiatu na czas około 3,5 minuty, natomiast drugi Wiceprzewodniczący Rady Powiatu nie spełniał swojej funkcji w żaden sposób i dlatego też uważa takie działanie za rozrzutność pieniędzy. Podkreśliła, że nie ma uzasadnienia, aby wybierać dwóch Wiceprzewodniczących Rady Powiatu i zgłasza, aby został dokonany wybór jednego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.
Przewodniczący Rady Powiatu poddał pod głosowanie wniosek Radnego Franciszka Wiśniewskiego o wyborze dwóch Wiceprzewodniczących Rady Powiatu.
W głosowaniu jawnym za wyborem dwóch Wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Augustowie zgodnie z wnioskiem Radnego Franciszka Wiśniewskiego głosowało 14 radnych, 5 radnych było przeciwnych, przy barku głosów wstrzymujących.

Następnie Przewodniczący Rady Powiatu poddał pod głosowanie wniosek Radnej Małgorzaty Bielang o wyborze jednego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.
W głosowaniu jawnym za wyborem jednego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Augustowie zgodnie z wnioskiem Radnej Małgorzaty Bielang głosowało 5 radnych, 14 radnych było przeciwnych, przy braku głosów wstrzymujących.
Przewodniczący Rady Powiatu Roman Krzyżopolski stwierdził, że Rada Powiatu ustaliła, iż ze swego grona będzie wybierała dwóch Wiceprzewodniczących Rady Powiatu.

Ad. pkt 7a)
Roman Krzyżopolski poprosił o zgłaszanie kandydatów na Wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Augustowie.
Radny Jerzy Józef Szczytko zgłosił kandydaturę Radnego Zenona Sieńko. Powiedział, że Radny Zenon Sieńko jest człowiekiem doświadczonym, gdyż od 40 lat jest samorządowcem. To człowiek, który dwie kadencje pełnił funkcję radnego powiatowego, jak również przez dwie i pół kadencji był radnym gminnym.
Radny Dariusz Szkiłądź zgłosił kandydaturę Radnego Leszka Płońskiego. Powiedział, że Radny Leszek Płoński to człowiek z wyższym wykształceniem ekonomicznym, ponadto aktualnie jest członkiem Zakładowej Rady Zatrudnienia, jak również prezesem Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej w Augustowie. Radny Dariusz Szkiłądź podkreślił, że jest to godny kandydat na Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.
Radny Lech Łępicki zgłosił kandydaturę Radnego Władysława Rukścińskiego. Powiedział, że Radny Władysław Rukściński to osoba znana w Augustowie. Dodał, że sprawnie i merytorycznie zaingerował obrady dzisiejszej sesji.
Radna Małgorzata Bielang zgłosiła kandydaturę Radnego Sławomira Frąckiewicza. Powiedziała, że Radny Sławomir Frąckiewicz jest człowiekiem godnym zaufania, posiada doświadczenie w zakresie zarządzania ludźmi i pełni ważne funkcje społeczne.
Przewodniczący Rady Powiatu Roman Krzyżopolski zwrócił się z zapytaniem do zgłoszonych osób, czy wyrażają zgodę na kandydowanie.
Wszyscy zgłoszeni radni zgodzili się kandydować na Wiceprzewodniczących Rady Powiatu.
Innych kandydatur nie zgłoszono, w związku z czym Przewodniczący Rady Powiatu zamknął listę zgłoszeń.

Ad pkt 7b)
Przewodniczący Rady Powiatu zaproponował, aby Komisja Skrutacyjna jak poprzednio składała się z 3 osób.
Nikt z radnych nie wniósł uwag do powyższej propozycji.

Przewodniczący Rady Powiatu poprosił o zgłaszanie radnych do składu Komisji Skrutacyjnej, która przeprowadzi tajne głosowanie w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Powiatu.
Radny Adam Leszek Medykiewicz zaproponował, aby Komisja Skrutacyjna składała się z tych samych osób, co poprzednio, gdyż osoby te się sprawdziły.
Przewodniczący Rady Powiatu powiedział, że Radny Sławomir Frąckiewicz jest kandydatem na Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w związku z czym należy dokonać w jego miejsce, wyboru innego członka Komisji Skrutacyjnej.
Radna Małgorzata Bielang zgłosiła kandydaturę Radnej Lilianny Ewy Polkowskiej.
Innych propozycji nie zgłoszono.
Przewodniczący Rady Powiatu zwrócił się do zgłoszonych radnych z zapytaniem, czy wyrażają zgodę na kandydowanie do składu Komisji Skrutacyjnej. Wszystkie zgłoszone osoby wyraziły zgodę na kandydowanie.
W głosowaniu jawnym Rada Powiatu w Augustowie 19 głosami ,,za’’, przy braku głosów ,,przeciwnych’’ i braku głosów ,,wstrzymujących się” postanowiła, że głosowanie tajne w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady przeprowadzi Komisja Skrutacyjna w składzie:
- Marek Dobkowski,
- Elżbieta Pszczoła,
- Lilianna Ewa Polkowska.

Ad pkt. 7c)
Przewodniczący Rady Powiatu poinformował, że radni podczas zgłaszania kandydatur na Wiceprzewodniczących Rady Powiatu przedstawili krótką prezentację zgłoszonych osób.
Przewodniczący Rady Powiatu ogłosił przerwę do czasu przygotowanie kart do głosowania i zasad głosowania przez Komisję Skrutacyjną.

Ad pkt 7d)
Po wznowieniu obrad Przewodniczący Rady Powiatu udzielił głosu Przewodniczącej Komisji Skrutacyjnej.
Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej Radna Elżbieta Pszczoła przedstawiła zasady głosowania w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Augustowie (załącznik nr 7 do protokołu). Zasady te były następujące:
1. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym wybór Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Augustowie następuje bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady Powiatu.
2. Karta do głosowania opatrzona jest pieczęcią Rady Powiatu w Augustowie oraz podpisami członków Komisji Skrutacyjnej.
3. Na karcie do głosowania w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Powiatu umieszczono w kolejności alfabetycznej nazwiska zgłoszonych kandydatów.
4. Każdy z radnych ma dwa głosy, po jednym na każdego kandydata.
5. Głosujemy poprzez postawienie znaku "X" w kratce obok wybranych kandydatów.
6. Postawienie znaków „X" więcej niż w dwóch kratkach oraz niepostawienie znaku „X" w żadnej kratce oznacza głos nieważny.
7. Radni wyczytywani z listy w porządku alfabetycznym przez członka Komisji Skrutacyjnej wrzucają do urny wypełnione karty do głosowania.

Radni wyczytywani w kolejności alfabetycznej przez Przewodniczącą Komisji Skrutacyjnej Panią Elżbieta Pszczoła podchodzili i otrzymywali kartę do głosowania, a następnie oddawali głos za parawanem po czym wrzucali karty do urny.
Nikt z radnych nie zgłosił żadnych uwag co do sposobu przeprowadzenia głosowania.
Przewodniczący Rady Powiatu ogłosił przerwę do czasu przeliczenia głosów przez Komisję Skrutacyjną.

Po wznowieniu obrad Przewodniczący Rady Powiatu poprosił o przedstawienie wyników głosowania.
Radna Elżbieta Pszczoła Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej odczytała treść protokołu Komisji Skrutacyjnej z przeprowadzonego tajnego głosowania w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Augustowie o następującej treści:
,, Komisja Skrutacyjna w składzie:
- Pszczoła Elżbieta - Przewodnicząca komisji,
- Polkowska Lilianna Ewa – członek,
- Dobkowski Marek- członek,
stwierdza, co następuje:
1. W obradach sesji Rady Powiatu według listy obecności bierze udział 19 radnych.
2. W głosowaniu tajnym wzięło udział 19 radnych.
3. Komisja stwierdza, że na 19 oddanych kart do głosowania w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Augustowie głosów ważnych oddano 38, nieważnych zero.
4. W wyniku tajnego głosowania za wyborem:
- Sławomira Frąckiewicza głosowało 5 radnych,
- Leszka Płońskiego głosowało 5 radnych,
- Władysława Rukścińskiego głosowało 14 radnych,
- Zenona Sieńko głosowało 14 radnych.
5. Wybór Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu następuje bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady, która wynosi 10.
6. Komisja Skrutacyjna stwierdziła, że w wyniku tajnego głosowania Rada Powiatu w Augustowie bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady na Wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Augustowie wybrała:
- Władysława Rukścińskiego,
- Zenona Sieńko”.
(protokół podpisany przez członków komisji wraz z kartami do głosowania umieszczonymi w zaklejonej kopercie stanowi załącznik nr 8 do protokołu).

Ad pkt 7e)
Na podstawie protokołu Komisji Skrutacyjnej Przewodniczący Rady Powiatu Roman Krzyżopolski stwierdził, że Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Augustowie (uchwała Nr 2/I/10 stanowi załącznik nr 9 do protokołu).

Ad. pkt 8)- Wybór Starosty Augustowskiego.
Przewodniczący Rady Powiatu poinformował, że zgodnie z art. 27 ust. 2 Ustawy o samorządzie powiatowym Rada Powiatu wybiera Starostę bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym. Wybrany Starosta pełni jednocześnie funkcję Przewodniczącego Zarządu.

Ad pkt 8a)
Przewodniczący Rady Powiatu poprosił o zgłaszanie kandydatów na stanowisko Starosty Augustowskiego.
Radny Adam Leszek Medykiewicz zgłosił na Starostę Augustowskiego Radnego Franciszka Wiśniewskiego.
Radna Małgorzata Bielang zgłosiła kandydaturę Radnego Dariusza Szkiłądzia.
Innych kandydatur nie zgłoszono.
Przewodniczący Rady Powiatu zwrócił się z zapytaniem do zgłoszonych kandydatów, czy wyrażają zgodę na kandydowanie.
Radni: Dariusz Szkiłądź i Franciszek Wiśniewski oświadczyli, że wyrażają zgodę na kandydowanie na stanowisko Starosty Augustowskiego.

Ad pkt 8b)
Przewodniczący Rady Powiatu udzielił głosu Radnemu Adamowi Leszkowi Medykiewiczowi.
Radny Adam Leszek Medykiewicz zaproponował, aby Komisja Skrutacyjna składa się z 3 osób i w tym samym składzie co poprzednio.
W związku z tym, iż nie zgłoszono innych propozycji Przewodniczący Rady zapytał członków Komisji Skrutacyjnej, czy wyrażają wolę dalszej pracy w komisji. Wszyscy członkowie wyrazili zgodę.
Przewodniczący Rady Powiatu poddał pod głosowanie powołanie Komisji w składzie trzyosobowym.
W wyniku jawnego głosowania Rada Powiatu jednomyślnie 19 głosami ,,za” ustaliła, że Komisja Skrutacyjna będzie składała się z trzech członków.
W głosowaniu jawnym Rada Powiatu w Augustowie jednomyślnie 19 głosami ,,za” postanowiła, że głosowanie tajne w sprawie wyboru Starosty Augustowskiego przeprowadzi Komisja Skrutacyjna w proponowanym składzie :
- Pszczoła Elżbieta,
- Polkowska Lilianna Ewa ,
- Dobkowski Marek.
Przewodniczący Rady Powiatu Roman Krzyżopolski poprosił Komisję Skrutacyjną o przystąpienie do pracy i opracowanie zasad głosowania oraz kart do głosowania.

Ad pkt 8c)
Przewodniczący Rady Powiatu Roman Krzyżopolski poprosił o zaprezentowanie sylwetek kandydatów na Starostę Augustowskiego.
Radny Adam Medykiewicz przedstawił sylwetkę Radnego Franciszka Wiśniewskiego. Powiedział, że Radny Franciszek Wiśniewski pełnił funkcję Kierownika Urzędu Rejonowego w Augustowie. Z chwilą utworzenia powiatów powierzono mu funkcję Starosty Augustowskiego. Radny Franciszek Wiśniewski posiada przygotowanie merytoryczne oraz duże doświadczenie zawodowe, które zdobył zajmując kierownicze stanowiska przez okres wielu lat. Radny Adam Medykiewicz dodał, że efekty w jaki sposób zarządzał powiatem są widoczne.
Radna Małgorzata Bielang przedstawiła sylwetkę Radnego Dariusza Szkiłądzia. Powiedziała, że jest to człowiek wykształcony, niezwykle wyrazisty i kompetentny. Posiadający ogromne doświadczenie w zarządzaniu, jak i kierowaniu ludźmi, gdyż prawie 20 lat zarządza Zespołem Szkół Samorządowych w Augustowie. Podkreśliła, że jest to człowiek oddany młodzieży, społecznik. Zaznaczyła, że kierowana placówka przez Radnego Dariusza Szkiłądzia od lat funkcjonuje wspaniale i daje możliwość rozwoju aktywnej młodzieży, jak i nauczycieli. Radna Małgorzata Bielang poinformowała, że Radny Dariusz Szkiłądź to doświadczony samorządowiec, jak również Radny Powiatu Augustowskiego minionej kadencji. Podkreśliła, że społeczeństwo Powiatu Augustowskiego podczas ostatnich wyborów samorządowych obdarzyło go ogromnym zaufaniem. Radny Dariusz Szkiłądź uzyskał największe poparcie i uzyskał 1256 głosów.
Zaapelowała, aby radni wybrali człowieka obdarzonego zaufaniem społecznym i wybrali Radnego Dariusza Szkiłądzia.
Przewodniczący Rady Powiatu ogłosił przerwę do czasu przygotowania kart do głosowania oraz zasad głosowania przez Komisję Skrutacyjną.

Ad pkt 8d)
Po wznowieniu obrad Przewodniczący Rady Powiatu udzielił głosu Przewodniczącej Komisji Skrutacyjnej Elżbiecie Pszczoła.
Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej Elżbieta Pszczoła przedstawiła zasady głosowania, które były następujące:
1. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym wybór Starosty następuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu Rady Powiatu. W przypadku Rady Powiatu w Augustowie liczba ta wynosi 10.
2. Karta do głosowania opatrzona jest pieczęcią Rady Powiatu w Augustowie oraz podpisami członków Komisji Skrutacyjnej.
3. Na karcie do głosowania w sprawie wyboru Starosty Augustowskiego umieszczono nazwiska zgłoszonych kandydatów w kolejności alfabetycznej.
4. Radny głosuje poprzez postawienie znaku "X" przy nazwisku wybranego kandydata.
5. Postawienie znaków „X" w więcej niż w jednej kratce oraz nie postawienie znaku „X" w żadnej kratce oznacza głos nieważny.
6. Radni wyczytywani z listy w porządku alfabetycznym przez członka Komisji Skrutacyjnej wrzucają do urny wypełnione karty do głosowania. (załącznik nr 10 do protokołu)
Radni wyczytywani w kolejności alfabetycznej przez Przewodniczącą Komisji Skrutacyjnej Panią Elżbieta Pszczoła podchodzili i otrzymywali kartę do głosowania, a następnie oddawali głos za parawanem po czym wrzucali karty do urny.
Przewodniczący Rady Powiatu ogłosił przerwę do czasu policzenia głosów przez Komisję Skrutacyjną.

Po wznowieniu obrad Przewodniczący Rady Powiatu poprosił o przedstawienie wyników głosowania przez Komisję Skrutacyjną.
Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej Radna Elżbieta Pszczoła odczytała treść protokołu Komisji Skrutacyjnej z przeprowadzonego tajnego głosowania w sprawie wyboru Starosty Augustowskiego o następującej treści:
,,Komisja Skrutacyjna w składzie:
- Pszczoła Elżbieta- Przewodnicząca komisji,
- Polkowska Lilianna Ewa - członek,
- Dobkowski Marek- członek
stwierdza, co następuje:
1. W obradach sesji Rady Powiatu według listy obecności bierze udział 19 radnych.
2. W głosowaniu tajnym wzięło udział 19 radnych.
3. Komisja stwierdza, że na 19 oddanych kart do głosowania w sprawie wyboru Starosty Augustowskiego głosów ważnych oddano 19, nieważnych nie było.
4. W wyniku tajnego głosowania „za” wyborem:
- Dariusza Jana Szkiłądzia głosowało 5 radnych,
- Franciszka Wiśniewskiego głosowało 14 radnych.
5. Wybór Starosty Augustowskiego następuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu Rady.
6. Komisja Skrutacyjna stwierdziła, że w wyniku tajnego głosowania Rada Powiatu
w Augustowie bezwzględną większością głosów ustawowego składu Rady wybrała Franciszka Wiśniewskiego na stanowisko Starosty Augustowskiego”. (protokół podpisany przez członków komisji wraz z kartami do głosowania umieszczonymi w zaklejonej kopercie stanowi załącznik nr 11 do protokołu).

Ad pkt 8e)
Na podstawie protokołu Komisji Skrutacyjnej Przewodniczący Rady Powiatu Roman Krzyżopolski stwierdził, że Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie wyboru Starosty Augustowskiego (uchwała Nr 3/I/10 stanowi załącznik nr 12 do protokołu).
Następnie złożył gratulacje nowo wybranemu Staroście Franciszkowi Wiśniewskiemu.
Radny Franciszek Wiśniewski podziękował wszystkim, którzy na niego głosowali. Powiedział, że przez dwie kadencję pełnił funkcję Starosty Augustowskiego i udowodnił, że potrafi skutecznie zarządzać urzędem, który obsługuje mieszkańców Powiatu Augustowskiego. Dodał, że udowodnił, że wspólnie z poprzednim Zarządem Powiatu oraz Radą Powiatu skutecznie pozyskiwał środki z Unii Europejskiej. Podkreślił, że Powiat w Województwie Podlaskim jest na trzecim miejscu co do wielkości pozyskanych środków z Unii Europejskiej. Dodał, że jego marzeniem jest powtórzenie tego sukces, jednakże ma wątpliwości, gdyż środki z Regionalnego Programu Operacyjnego są praktycznie wykorzystane, ale są środki z innych programów tj. transgranicznych. Podkreślił, że małymi krokami będzie starał się osiągnąć sukces z poprzedniej kadencji.

Ad. pkt 9) - Wybór Wicestarosty Augustowskiego.
Przewodniczący Rady Powiatu poinformował, że zgodnie z art. 27 ust. 3 Ustawy o samorządzie powiatowym Rada Powiatu wybiera Wicestarostę na wniosek Starosty zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady, w głosowaniu tajnym. Wybrany Wicestarosta jest również członkiem Zarządu Powiatu.

Ad pkt 9a)
Starosta Augustowski Franciszek Wiśniewski zgłosił kandydaturę Radnego Jarosława Szlaszyńskiego na stanowisko Wicestarosty. Powiedział, że z Panem Jarosławem Szlaszyńskim miał zaszczyt pracować dwie kadencje. Pan Jarosław Szlaszyński odpowiadał m.in. za edukację w Powiecie Augustowskim. Podkreślił, że przez 8 lat zrobiono wiele i jest dumny, że placówki oświatowe tj. szkoły średnie wyglądają w taki sposób. Dodał, że Pan Jarosław Szlaszyński jest bardzo doświadczonym i kompetentnym urzędnikiem i powierzenie mu mandatu Wicestarosty Augustowskiego daje gwarancję, że następna kadencja będzie sprawnie zarządzana i wszystkie zadania przypisane Powiatowi będą wykonywane.
Przewodniczący Rady Powiatu zwrócił się z zapytaniem do zgłoszonego kandydata, czy wyraża zgodę na kandydowanie.
Radny Jarosław Szlaszyński oświadczył, że zgadza się kandydować na stanowisko Wicestarosty Augustowskiego.

Ad pkt 9b)
Przewodniczący Rady Powiatu zaproponował, aby Komisja Skrutacyjna jak poprzednio składała się z 3 osób.
Nikt z radnych nie wniósł uwag do powyższej propozycji.
Przewodniczący Rady Powiatu poprosił o zgłaszanie radnych do składu Komisji Skrutacyjnej, która przeprowadzi tajne głosowanie w sprawie wyboru Wicestarosty Augustowskiego.
Radny Adam Leszek Medykiewicz zaproponował, aby Komisja Skrutacyjna składała się z tych samych osób co poprzednio.
W związku z tym, iż nie zgłoszono innych propozycji Przewodniczący Rady zapytał członków Komisji Skrutacyjnej, czy wyrażają wolę dalszej pracy w Komisji. Wszyscy członkowie wyrazili zgodę.
Przewodniczący Rady Powiatu poddał pod głosowanie powołanie Komisji Skrutacyjnej do składu który został zaproponowany.
W głosowaniu jawnym Rada Powiatu w Augustowie jednomyślnie 19 głosami ,,za” postanowiła, że głosowanie tajne w sprawie wyboru Wicestarosty Augustowskiego przeprowadzi Komisja Skrutacyjna w składzie :
- Marek Dobkowski,
- Elżbieta Pszczoła,
- Lilianna Ewa Polkowska.

Ad pkt 9c)
Przewodniczący Rady Powiatu powiedział, że prezentacja sylwetki Wicestarosty Augustowskiego została już przedstawiona.
Przewodniczący Rady Powiatu ogłosił przerwę do czasu przygotowania kart do głosowania oraz zasad głosowania przez Komisję Skrutacyjną.

Ad pkt 9d)
Po wznowieniu obrad Roman Krzyżopolski Przewodniczący Rady Powiatu udzielił głosu Przewodniczącej Komisji Skrutacyjnej Radnej Elżbiecie Pszczoła.
Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej Radna Elżbieta Pszczoła przedstawiła zasady głosowania w sprawie wyboru Wicestarosty Augustowskiego. Zasady te były następujące:
1. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym Rada Powiatu na wniosek Starosty wybiera Wicestarostę zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady Powiatu.
2. Karta do głosowania opatrzona jest pieczęcią Rady Powiatu w Augustowie oraz podpisami członków Komisji Skrutacyjnej.
3. Na karcie do głosowania w sprawie wyboru Wicestarosty Augustowskiego przy nazwisku kandydata umieszczono dwie kratki z możliwością oddania głosu "ZA", "PRZECIW" .
4. Każdy z radnych stawia na karcie do głosowania znak "X" w jednej kratce.
5. Postawienie znaku "X" więcej niż w jednej kratce oraz nie postawienie znaku „X" w żadnej kratce oznacza głos nieważny.
6. Radni wy czytywani z listy w porządku alfabetycznym przez członka Komisji
Skrutacyjnej wrzucają do urny wypełnione karty do głosowania.(zasady głosowania wraz z podpisami członków komisji skrutacyjnej stanowią załącznik nr 13 do protokołu)
Radni wyczytywani w kolejności alfabetycznej przez Przewodniczącą Komisji Skrutacyjnej Panią Elżbieta Pszczoła podchodzili i otrzymywali kartę do głosowania, a następnie oddawali głos za parawanem po czym wrzucali karty do urny.
Nikt z radnych nie zgłosił żadnych uwag co do sposobu przeprowadzenia głosowania.
Przewodniczący Rady Powiatu ogłosił przerwę do czasu policzenia głosów przez Komisję Skrutacyjną.

Po wznowieniu obrad Przewodniczący Rady Powiatu poprosił o przedstawienie wyników głosowania przez Komisję Skrutacyjną.
Radna Elżbieta Pszczoła Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej odczytała treść protokołu Komisji Skrutacyjnej z przeprowadzonego tajnego głosowania w sprawie wyboru Wicestarosty Augustowskiego o następującej treści:
,,Komisja Skrutacyjna w składzie:
- Pszczoła Elżbieta- Przewodnicząca komisji
- Polkowska Lilianna Ewa - członek,
- Dobkowski Marek- członek
stwierdza, co następuje:
1. W obradach sesji Rady Powiatu według listy obecności bierze udział 19 radnych.
2. W głosowaniu tajnym wzięło udział 19 radnych.
3. Komisja stwierdza, że na 19 oddanych kart do głosowania w sprawie wyboru Wicestarosty Augustowskiego głosów ważnych oddano 19, nieważnych zero.
4. W wyniku tajnego głosowania za wyborem Szlaszyńskiego Jarosława głosowało 14 radnych, przeciw głosowało 5 radnych.
5. Wybór Wicestarosty Augustowskiego następuje zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady.
6. Komisja Skrutacyjna stwierdziła, że w wyniku tajnego głosowania Rada Powiatu w Augustowie zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady wybrała Szlaszyńskiego Jarosława na stanowisko Wicestarosty Augustowskiego”.
(protokół podpisany przez członków komisji wraz z kartami do głosowania umieszczonymi w zaklejonej kopercie stanowi załącznik nr 14 do protokołu)

Ad pkt 9e)
Na podstawie protokołu Komisji Skrutacyjnej Przewodniczący Rady Powiatu stwierdził, że Rada Powiatu w Augustowie podjęła uchwałę w sprawie wyboru Wicestarosty Augustowskiego (uchwała Nr 4/I/10 stanowi załącznik nr 15 do protokołu).
Następnie złożył gratulacje nowo wybranemu Wicestaroście Jarosławowi Szlaszyńskiemu.
Wicestarosta podziękował za wybór i oświadczył, że nie zawiedzie pokładanego w nim zaufania.

Ad. pkt 10)- Wybór członków Zarządu Powiatu w Augustowie.
Przewodniczący Rady Powiatu poinformował, że zgodnie z art.27 ust.3 Ustawy o samorządzie powiatowym Rada Powiatu wybiera członków Zarządu Powiatu na wniosek Starosty zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym.

Ad pkt 10a)
Starosta Augustowski Franciszek Wiśniewski na członków Zarządu Powiatu
w Augustowie zgłosił kandydatury radnych:
- Adama Leszka Medykiewicza,
- Andrzeja Zarzeckiego,
- Wiesława Jarmusika.
Wszyscy zgłoszeni kandydaci wyrazili zgodę na kandydowanie.

Ad pkt 10b)
Przewodniczący Rady Powiatu zaproponował, aby Komisja Skrutacyjna jak poprzednio składała się z 3 osób.
Nikt z radnych nie wniósł uwag do powyższej propozycji.
Przewodniczący Rady Powiatu poddał pod głosowanie powołanie komisji w składzie trzyosobowym.
W wyniku jawnego głosowania Rada Powiatu jednomyślnie 19 głosami ,,za” ustaliła, że Komisja Skrutacyjna będzie składała się z trzech członków.
Przewodniczący Rady Powiatu poprosił o zgłaszanie radnych do składu Komisji Skrutacyjnej, która przeprowadzi tajne głosowanie w sprawie wyboru Członków Zarządu Powiatu.
Radny Adam Leszek Medykiewicz zaproponował, aby Komisja Skrutacyjna składała się z tych samych osób co poprzednio.
W związku z tym, iż nie zgłoszono innych propozycji Przewodniczący Rady zapytał członków Komisji Skrutacyjnej, czy wyrażają wolę dalszej pracy w Komisji. Wszyscy członkowie wyrazili zgodę.
Przewodniczący Rady Powiatu poddał pod głosowanie powołanie Komisji Skrutacyjnej do składu który został zaproponowany.
W głosowaniu jawnym Rada Powiatu w Augustowie jednomyślnie 19 głosami ,,za” postanowiła, że głosowanie tajne w sprawie wyboru członków Zarządu Powiatu Augustowskiego przeprowadzi Komisja Skrutacyjna w składzie :
- Pszczoła Elżbieta,
- Polkowska Lilianna Ewa,
- Dobkowski Marek,
Przewodniczący Rady Powiatu Roman Krzyżopolski poprosił Komisję Skrutacyjną o przystąpienie do pracy.
Przewodniczący Rady Powiatu poprosił Komisję Skrutacyjną o przygotowanie kart do głosowania i zasad głosowania.

A pkt 10c)
Przewodniczący Rady Powiatu poprosił o prezentację sylwetek kandydatów na członków Zarządu Powiatu.
Starosta Franciszek Wiśniewski powiedział, że to niewątpliwy zaszczyt, że może przedstawić sylwetki zaproponowanych kandydatów na członków Zarządu Powiatu.
Jako pierwszą osobę przedstawił Radnego Adama Leszka Medykiewicza. Powiedział, że jest to doświadczony samorządowiec, który pracował już w nowej sytuacji politycznej w Sejmiku Województwa Suwalskiego, następnie przez dwie kadencje był członkiem Zarządu Powiatu w Augustowie. Dodał, że jest to człowiek przygotowany merytorycznie i jest zadowolony z jego dotychczasowej pracy.
Druga osoba, która została zaprezentowana to Radny Andrzej Zarzecki. Starosta powiedział, że jest to człowiek szanowany w mieście i powiecie. To człowiek, który kieruje Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie oraz ma duże doświadczenie w pracy w stowarzyszeniach. Myśli, że ta osoba wniesie dużo do pracy Zarządu Powiatu w Augustowie.
Trzecia osoba, która została zaprezentowana to sylwetka Radnego Wiesława Jarmusika. Powiedział, że to samorządowiec bardzo doświadczony, gdyż pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lipsku. Dodał, że wybrany został przez wyborców Gminy Płaska i Gminy Lipsk.
Starosta podkreślił, że liczy, iż przedstawieni przez niego kandydaci będą jeszcze dynamiczniej i bardziej skuteczniej działali w Zarządzie Powiatu Augustowskiego, dlatego prosi o ich wybór.
Przewodniczący Rady Powiatu ogłosił przerwę do czasu przygotowania kart do głosowania oraz zasad głosowania przez Komisję Skrutacyjną.

Ad pkt 10d)
Po wznowieniu obrad Roman Krzyżopolski Przewodniczący Rady Powiatu udzielił głosu Przewodniczącej Komisji Skrutacyjnej Radnej Elżbiecie Pszczoła.
Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej przedstawiła przygotowane przez komisję zasady głosowania w sprawie wyboru członków Zarządu Powiatu w Augustowie (stanowią załącznik nr 16 do protokołu). Zasady te były następujące:
1. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym Rada Powiatu na wniosek Starosty wybiera członków Zarządu Powiatu zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady Powiatu.
2. Karta do głosowania opatrzona jest pieczęcią Rady Powiatu w Augustowie oraz podpisami członków Komisji Skrutacyjnej.
3. Na karcie do głosowania w sprawie wyboru członków Zarządu Powiatu umieszczono w kolejności alfabetycznej nazwiska trzech zgłoszonych kandydatów. Przy nazwisku każdego kandydata umieszczono dwie kratki z możliwością oddania głosu na "ZA", "PRZECIW".
4. Każdy z radnych ma trzy głosy, po jednym na każdego kandydata.
5. Przy nazwisku danego kandydata każdy z radnych stawia znak "X" tylko w jednej kratce.
6. Postawienie znaku "X" więcej niż w jednej kratce przy nazwisku danego kandydata oraz nie postawienie znaku „X" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu, przysługującego na tego kandydata.
7. Radni wyczytywani z listy w porządku alfabetycznym przez członka komisji skrutacyjnej wrzucaj ą do urny wypełnione karty do głosowania.
Radni wyczytywani w kolejności alfabetycznej przez Przewodniczącą Komisji Skrutacyjnej Panią Elżbieta Pszczoła podchodzili i otrzymywali kartę do głosowania, a następnie oddawali głos za parawanem po czym wrzucali karty do urny.
Nikt z radnych nie zgłosił żadnych uwag co do sposobu przeprowadzenia głosowania.
Przewodniczący Rady Powiatu ogłosił przerwę do czasu policzenia głosów przez Komisję Skrutacyjną.

Po wznowieniu obrad Przewodniczący Rady Powiatu poprosił o przedstawienie wyników głosowania przez Komisję Skrutacyjną.
Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej odczytała protokół z przeprowadzonego tajnego głosowania w sprawie wyboru członków Zarządu Powiatu w Augustowie o następującej treści:
,,Komisja Skrutacyjna w składzie:
- Pszczoła Elżbieta- Przewodnicząca komisji
- Polkowska Lilianna Ewa - członek,
- Dobkowski Marek- członek
stwierdza, co następuje:
1. W obradach sesji Rady Powiatu według listy obecności bierze udział 19 radnych.
2. W głosowaniu tajnym wzięło udział 19 radnych.
3. Komisja stwierdza, że w wyniku tajnego głosowania za wyborem:
1) Wiesława Jarmusika głosowało 14 radnych, 5 głosów było przeciwnych, głosów nieważnych nie oddano.
2)Adama Leszka Medykiewicza głosowało 14 radnych, 5 głosów było przeciwnych, głosów nieważnych nie oddano.
3)Andrzeja Zarzeckiego głosowało 14 radnych, 5 głosów było przeciwnych, głosów nieważnych nie oddano.
4. Wybór członków Zarządu Powiatu następuje zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady.
5. Komisja Skrutacyjna stwierdziła, że w wyniku tajnego głosowania Rada Powiatu w Augustowie zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady:
- wybrała Wiesława Jarmusika na członka Zarządu Powiatu w Augustowie,
- wybrała Adama Leszka Medykiewicza na członka Zarządu Powiatu w Augustowie,
- wybrała Andrzeja Zarzeckiego na członka Zarządu Powiatu w Augustowie”.
(protokół podpisany przez członków komisji wraz z kartami do głosowania umieszczonymi w zaklejonej kopercie stanowi załącznik nr 17 do protokołu).

pkt 10e)
Na podstawie protokołu Komisji Skrutacyjnej Przewodniczący Rady Powiatu stwierdził, że Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie wyboru członków Zarządu Powiatu w Augustowie (uchwała Nr 5/I/10 stanowi załącznik nr 18 do protokołu).
Przewodniczący Rady Powiatu pogratulował nowo wybranym członkom Zarządu Powiatu.
Nowo wybrani członkowie Zarządu Powiatu podziękowali za oddane głosy.

Ad. pkt 11) Ustalenie składu osobowego Komisji.
Roman Krzyżopolski Przewodniczący Rady Powiatu poinformował, zgodnie z § 10 pkt 1) i § 43 Statutu Powiatu Augustowskiego Rada Powiatu wybiera Komisję Rewizyjną w liczbie 5 osób w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów. W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą radni, w tym przedstawiciele wszystkich Klubów, z wyjątkiem radnych pełniących funkcje Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady oraz będących Członkami Zarządu w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów.
Rozdano radnym projekt uchwały w sprawie wyboru składu Komisji.
Głos zabrała Radna Małgorzata Bielang.
Radna Małgorzata Bielang powiedziała, że chciałaby zgłosić wniosek i zgodnie z § 61 Statutu Powiatu Augustowskiego poinformować, iż w dniu 30 listopada br. utworzył się Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość Rady Powiatu Augustowskiego w skład Klubu radnych wchodzą:
1. Małgorzata Bielang - Przewodnicząca Klubu,
2. Lilianna Ewa Polkowska - członek Klubu,
3. Dariusz Jan Szkiłądź - członek Klubu,
4. Leszek Płoński - członek Klubu,
5. Sławomir Frąckiewicz - członek Klubu.
(wniosek stanowi załącznik nr 19 do protokołu)
Przewodniczący Rady Powiatu powiedział, że cytowany przez Radną Małgorzatę Bielang § 61 Statutu Powiatu Augustowskiego oznacza, że radni mogą tworzyć klub, gdy są radnym tj. po złożeniu ślubowania, natomiast 30 listopada br. nie byli jeszcze radnymi.
Radna Małgorzata Bielang powiedziała, że w związku z tym ponawia wniosek w związku z ukonstytuowaniem się Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w dniu dzisiejszym.

Ad. pkt 11a) Ustalenie składu osobowego Komisji Rewizyjnej.
Przewodniczący Rady Powiatu poprosił o zgłaszanie kandydatów do składu Komisji Rewizyjnej. Przypomniał, że zgłoszone osoby powinny wyrazić zgodę na kandydowanie. Dodał, że powstałe Kluby mają prawo zgłaszać kandydatów i Rada Powiatu przyjmuje do wiadomości, że taki Klub powstał. Przypomniał, że zgodnie ze statutem komisja działa w 5 osobowym składzie.
Radny Marek Dobkowski zgłosił radnych:
- Marka Dobkowskiego
- Sławomira Frąckiewicza,
- Lecha Łępickiego,
- Marka Twardowskiego
- Jerzego Józefa Szczytko,
Radna Lilianna Ewa Polkowska zgłosiła radnych:
- Małgorzatę Bielang,
- Sławomira Frąckiewicza.
Innych kandydatur nie zgłoszono.
Wszyscy zgłoszeni radni wyrazili zgodę na kandydowanie do składu Komisji Rewizyjnej.
Przewodniczący Rady Powiatu wyjaśnił, że w związku ze zgłoszeniem więcej niż pięciu radnych do składu Komisji Rewizyjnej, należy przegłosować oddzielnie poszczególne kandydatury.
W głosowaniach jawnych zgłoszeni kandydaci do składu komisji uzyskali następującą liczbę głosów:
- za kandydaturą Radnego Marka Dobkowskiego głosowało 19 radnych, przy braku głosów przeciwnych i braku głosów wstrzymujących,
- za kandydaturą Radnego Sławomira Frąckiewicza głosowało 19 radnych, przy braku głosów przeciwnych i braku głosów wstrzymujących,
- za kandydaturą Radnego Lecha Łępickiego głosowało 17 radnych, przy braku głosów przeciwnych, 2 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Marka Twardowskiego głosowało19 radnych, przy braku głosów przeciwnych i braku głosów wstrzymujących,
- za kandydaturą Radnego Jerzego Józefa Szczytko głosowało 18 radnych, nikt nie był przeciwny, 1 radny wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnej Małgorzaty Bielang głosowało 6 radnych, nikt nie był przeciwny,
13 radnych wstrzymało się do głosu.
Na podstawie wyników głosowania Przewodniczący Rady Powiatu stwierdził, że największą liczbę głosów uzyskali kandydaci:
1) Marek Dobkowski,
2) Sławomir Frąckiewicz,
3) Lech Łępicki,
4) Marek Twardowski,
5) Jerzy Józef Szczytko.
Przewodniczący Rady Powiatu poddał pod głosowanie uchwałę w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu z wyżej wymienionych radnych, którzy uzyskali największą ilość głosów. (uchwała nr 6/I/10 stanowi załącznik nr 20 do protokołu).
W wyniku jawnego głosowania Rada Powiatu jednomyślnie 19 głosami ,,za” ustaliła, że Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu będzie składała się z wyżej wymienionych radnych.
Przewodniczący Rady Powiatu stwierdził, że w związku ze złożeniem przez Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość dzisiejszego oświadczenia o powołaniu klubu pragnie poinformować, że został wyczerpany zapis statutowy o uczestnictwie tego członka klubu w Komisji Rewizyjnej.

Ad. pkt 11b) Ustalenie składu osobowego Komisji Budżetu i Finansów.
Przewodniczący Rady Powiatu poinformował, że zgodnie z § 52 ust. 1 Statutu Powiatu Augustowskiego Rada Powiatu wybiera komisje stałą w składzie 5 osobowym. Rada Powiatu wybiera Komisje w głosowaniu jawnym, zwykłą większością głosów.
Rozdano radnym projekt uchwały w sprawie wyboru składu Komisji.
Przewodniczący Rady Powiatu poprosił o zgłaszanie kandydatów do składu Komisji Budżetu i Finansów.
Radny Marek Twardowski zgłosił radnych:
- Marka Dobkowskiego,
- Wiesława Jarmusika,
- Michała Jerucia,
- Dariusza Jana Szkiłądzia,
- Marka Twardowskiego.
Radny Leszek Płoński zgłosił Radną Małgorzatę Bielang.
Innych kandydatur nie zgłoszono.
Zgłoszeni radni wyrazili zgodę na kandydowanie.
Przewodniczący Rady Powiatu wyjaśnił, że w związku ze zgłoszeniem więcej niż pięciu radnych do składu Komisji Budżetu i Finansów, należy przegłosować oddzielnie poszczególne kandydatury.
W głosowaniach jawnych zgłoszeni kandydaci do składu komisji uzyskali następującą liczbę głosów:
- za kandydaturą Radnego Marka Twardowskiego głosowało 17 radnych, nikt nie był przeciwny, 2 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Marka Dobkowskiego głosowało 17 radnych, nikt nie był przeciwny, 2 osoby wstrzymały się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Wiesława Jarmusika głosowało 16 radnych, nikt nie był przeciwny, 3 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Michała Jerucia głosowało 14 radnych, nikt nie był przeciwny, 5 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Dariusza Jana Szkiłądzia głosowało 18 radnych, nikt nie był przeciwny, 1 radny wstrzymał się od głosu,
- za kandydaturą Radnej Małgorzaty Bielang głosowało 6 radnych, nikt nie był przeciwny, 13 radnych wstrzymało się od głosu,
Na podstawie wyników głosowania Przewodniczący Rady Powiatu stwierdził, że największą liczbę głosów uzyskali kandydaci:
1) Marek Twardowski,
2) Marek Dobkowski,
3) Wiesław Jarmusik,
4) Michał Jeruć,
5) Dariusz Jan Szkiłądź
Przewodniczący Rady Powiatu poddał pod głosowanie uchwałę w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu z wyżej wymienionych radnych, którzy uzyskali największą ilość głosów. (uchwała nr 7/I/10 stanowi załącznik nr 21 do protokołu).
W wyniku jawnego głosowania Rada Powiatu jednomyślnie 19 głosami ,,za” ustaliła, że Komisja Budżetu i Finansów będzie składała się z wyżej wymienionych radnych.

Ad. pkt 11c) Ustalenie składu osobowego Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki.
Przewodniczący Rady Powiatu Roman Krzyżopolski przypomniał, że komisje składają się z 5 osób zgodnie ze Statutem Powiatu Augustowskiego i poprosił o zgłaszanie radnych do składu Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki.
Rozdano radnym projekt uchwały w sprawie wyboru składu Komisji.
Radny Leszek Płoński zgłosił kandydaturę radnych:
-Dariusza Jana Szkiłądzia,
-Liliannę Ewę Polkowską.
Radny Lech Łępicki zgłosił kandydatury radnych:
- Lecha Łępickiego
-Wiesława Jarmusika,
- Andrzeja Zarzeckiego,
- Elżbietę Pszczoła,
- Liliannę Ewę Polkowską,
Wszyscy zgłoszeni radni wyrazili zgodę na kandydowanie.
Przewodniczący Rady Powiatu wyjaśnił, że w związku ze zgłoszeniem więcej niż pięciu radnych do składu Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki należy przegłosować oddzielnie poszczególne kandydatury.
W głosowaniach jawnych zgłoszeni kandydaci do składu komisji uzyskali następującą liczbę głosów:
- za kandydaturą Radnego Dariusza Szkiłądzia głosowało 6 radnych, nikt nie był przeciwny, 13 radny wstrzymały się od głosu,
- za kandydaturą Radnej Lilianny Ewy Polkowskiej głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Lecha Łępickiego głosowało 15 radnych, nikt nie był przeciwny, 4 radnych wstrzymało się od głosu,.
- za kandydaturą Radnego Wiesława Jarmusika głosowało 15 radnych, nikt nie był przeciwny, 4 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Andrzeja Zarzeckiego głosowało 17 radnych, nikt nie był przeciwny, 2 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnej Elżbiety Pszczoły głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu,
Na podstawie wyników głosowania Przewodniczący Rady Powiatu stwierdził, że największą liczbę głosów uzyskali kandydaci:
1) Lilianna Ewa Polkowska,
2) Elżbieta Pszczoła,
3) Andrzej Zarzecki,
4) Wiesław Jarmusik,
5) Lech Łępicki.
Przewodniczący Rady Powiatu poddał pod głosowanie uchwałę w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu z wyżej wymienionych radnych, którzy uzyskali największą ilość głosów. (uchwała nr 8/I/10 stanowi załącznik nr 22 do protokołu).
W wyniku jawnego głosowania Rada Powiatu jednomyślnie 19 głosami ,,za” ustaliła, że Komisja Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu będzie składała się z wyżej wymienionych radnych.

Ad. pkt 11d) Ustalenie składu osobowego Komisji Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej, Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli.
Przewodniczący Rady Powiatu Roman Krzyżopolski przypomniał, że komisje składają się z 5 osób zgodnie ze Statutem Powiatu Augustowskiego i poprosił o zgłaszanie radnych do składu Komisji Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej, Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli.
Rozdano radnym projekt uchwały w sprawie wyboru składu Komisji.
Radny Sławomir Frąckiewicz zgłosił kandydatury radnych: Leszka Płońskiego, Małgorzatę Bielang.
Radny Michał Jeruć zgłosił następujących radnych:
- Adama Leszka Medykiewicza,
- Andrzeja Zarzeckiego,
- Władysława Rukścińskiego,
- Michała Jerucia.
Wszyscy zgłoszeni radni wyrazili zgodę na kandydowanie.
Przewodniczący Rady Powiatu wyjaśnił, że w związku ze zgłoszeniem więcej niż pięciu radnych do składu Komisji Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej, Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli należy przegłosować oddzielnie poszczególne kandydatury.
W głosowaniach jawnych zgłoszeni kandydaci do składu komisji uzyskali następującą liczbę głosów:
- za kandydaturą Radnego Leszka Płońskiego głosowało 5 radnych, 1 osoba była przeciwna, 12 radnych wstrzymało się od głosu, 1 osoba nie brała udziału w głosowaniu.
- za kandydaturą Radnej Małgorzaty Bielang głosowało 18 radnych, 1 osoba była przeciwna, nikt nie wstrzymał się od głosu,
- za kandydaturą radnego Władysława Rukścińskiego głosowało 14 radnych, 2 osoby były przeciwne, 3 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Adama Leszka Medykiewicza głosowało 15 radnych, 1 osoba była przeciwna, 3 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Andrzeja Zarzeckiego głosowało 14 radnych, nikt nie był przeciwny, 5 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Michała Jerucia głosowało 15 radnych, nikt nie był przeciwny, 4 radnych wstrzymało się od głosu,
Na podstawie wyników głosowania Przewodniczący Rady Powiatu stwierdził, że największą liczbę głosów uzyskali kandydaci:
1. Małgorzata Bielang,
2. Władysław Rukściński,
3. Adam Leszek Medykiewicz,
4. Andrzej Zarzecki,
5. Michał Jeruć.
Przewodniczący Rady Powiatu poddał pod głosowanie uchwałę w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej, Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli Rady Powiatu z wyżej wymienionych radnych, którzy uzyskali największą ilość głosów. (uchwała nr 9/I/10 stanowi załącznik nr 23 do protokołu).
W wyniku jawnego głosowania Rada Powiatu jednomyślnie 19 głosami ,,za” ustaliła, że Komisja Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej, Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli Rady Powiatu będzie składała się z wyżej wymienionych radnych.

Ad. pkt 11e) Ustalenie składu osobowego Komisji Budownictwa, Dróg, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Leśnictwa i Rolnictwa.
Przewodniczący Rady Powiatu Roman Krzyżopolski przypomniał, że komisje składają się z 5 osób zgodnie ze Statutem Powiatu Augustowskiego i poprosił o zgłaszanie kandydatów do składu Komisji Budownictwa i Dróg, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Leśnictwa i Rolnictwa.
Rozdano radnym projekt uchwały w sprawie wyboru składu Komisji.
Radna Lilianna Ewa Polkowska zgłosiła kandydaturę radnych: Leszka Płońskiego i Małgorzaty Bielang.
Radny Jerzy Józef Szczytko zgłosił do składu komisji radnych:
- Zenona Sieńko,
- Władysława Rukścińskiego,
- Elżbietę Pszczołę,
- Jerzego Józefa Szczytko.
Radny Dariusz Szkiłądź zgłosił radnych;
- Sławomira Frąckiewicza,
- Ewę Liliannę Polkowską.
Zgłoszeni radni wyrazili zgodę na kandydowanie.
Przewodniczący Rady Powiatu wyjaśnił, że w związku ze zgłoszeniem więcej niż pięciu radnych do składu Komisji, Budownictwa i Dróg, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Leśnictwa i Rolnictwa należy przegłosować oddzielnie poszczególne kandydatury.
W głosowaniach jawnych zgłoszeni kandydaci do składu komisji uzyskali następującą liczbę głosów:
- za kandydaturą Radnego Leszka Płońskiego głosowało 18 radnych, nikt nie był przeciwny, 1 radny wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnej Małgorzaty Bielang głosowało 7 radnych, nikt nie był przeciwny, 12 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Zenona Sieńko głosowało 15 radnych, nikt nie był przeciwny, 3 radnych wstrzymało się od głosu, 1 osoba nie brała udziału w głosowaniu,
- za kandydaturą Radnego Władysława Rukścińskiego głosowało 14 radnych, nikt nie był przeciwny, 5 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnej Elżbiety Pszczoła głosowało 19 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Jerzego Józefa Szczytko głosowało 16 radnych, nikt nie był przeciwny, 3 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnego Sławomira Frąckiewicza głosowało 6 radnych, nikt nie był przeciwny, 13 radnych wstrzymało się od głosu,
- za kandydaturą Radnej Liliany Ewy Polkowskiej głosowało 6 radnych, nikt nie był przeciwny, 13 radnych wstrzymało się od głosu.
Na podstawie wyników głosowania Przewodniczący Rady Powiatu stwierdził, że największą liczbę głosów uzyskali kandydaci:
1. Leszek Płoński,
2. Zenon Sieńko,
3. Władysław Rukściński,
4. Elżbieta Pszczoła,
5. Jerzy Józef Szczytko.
Przewodniczący Rady Powiatu Roman Krzyżopolski poddał pod głosowanie uchwałę w sprawie ustalenia składu osobowego Komisji Budownictwa i Dróg, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Leśnictwa i Rolnictwa Rady Powiatu z wyżej wymienionych radnych, którzy uzyskali największą ilość głosów. (uchwała nr 10/I/10 stanowi załącznik nr 24 do protokołu).
W wyniku jawnego głosowania Rada Powiatu jednomyślnie 19 głosami ,,za” ustaliła, że Komisja Budownictwa i Dróg, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Leśnictwa i Rolnictwa Rady Powiatu będzie składała się z wyżej wymienionych radnych.

Ad. pkt 12) Zakończenie obrad.
Przewodniczący Rady Powiatu w Augustowie podziękował radnym i zaproszonym gościom za udział w obradach oraz w związku z wyczerpaniem przyjętego porządku posiedzenia o godz.14.00 zamknął obrady I inauguracyjnej sesji Rady Powiatu w Augustowie.

Przewodniczący Rady Powiatu
Roman Krzyżopolski


Protokołowała:
Urszula Tomczyk

Metryka strony

Udostępniający: Wydział Organizacyjno - Prawny

Wytwarzający/odpowiadający: Grzegorz Haraburda

Wprowadzający: Grzegorz Haraburda

Data wprowadzenia: 2011-01-26

Data modyfikacji: 2011-01-26

Opublikował: Sylwia Zajkowska

Data publikacji: 2011-01-26